Akce / Články
You are here: Úvod - Akce / Články

Akce / Články

Jak přispět

Podpořte českého ducha a vzpomínku první republiky - staňte se i Vy jakoukoliv částkou přispěvatelem k obnově Drtinovy rozhledny, o niž se snaží občanské sdružení Veselý vrch ve spolupráci s obcí Chotilsko.

Stav konta k 20.10.2012 činí: 30 500 Kč

 

Kniha Krásy Chotilska

Autor Jiří Bendl vydal knihu svých fotografií Krásy Chotilska. Kniha obsahuje soubor 70 fotografií krajiny, které autor nafotil v průběhu roku 2010.
Cena publikace je 290,-CZK včetně DPH + poštovné.


Knihu si můžete objednat formulářem "Napište nám" přímo na našem webu.

 

4. ročník velikonočního výstupu na Besednou

Letos se na Bílou sobotu konal již čtvrtý ročník velikonočního výstupu na Besednou mezi Chotilskem a Starou Živohoští. Setkání bylo jako vždy naplánováno na patnáctou hodinu u patek někdejší Drtinovy rozhledny, která v těch místech kdysi (ještě na přelomu 50. a 60. let 20. století) stávala. Tento dnes již tradiční výšlap si klade za cíl připomenout právě tuto stavbu a vyjádřit podporu úsilí o její obnovu. A samozřejmě si také trochu protáhnout svaly (což může být užitečné v případě, že by rozhledna opravdu obnovena byla, protože asi těžko by se podařilo prosadit i stavbu lanovky na vrchol, takže by bylo nutno jít pěšky na vrchol a pak ještě po schodech na vyhlídkovou plošinu rozhledny – pozn. MH)