Akce / Články
You are here: Úvod - Akce / Články

Akce / Články

3. ročník velikonočního výstupu na Besednou

Již třetí ročník velikonočního výstupu na Besednou mezi Chotilskem a Starou Živohoští se koná opět na Bílou sobotu, letos tedy 23. dubna. Setkání je plánováno na patnáctou hodinu u patek někdejší Drtinovy rozhledny, která v těch místech kdysi (ještě na přelomu 50. a 60. let 20. století) stávala. Výšlap si klade za cíl připomenout právě tuto stavbu a vyjádřit podporu úsilí o její obnovu. A samozřejmě si také trochu protáhnout svaly (což může být užitečné v případě, že by rozhledna opravdu obnovena byla, protože asi těžko by se podařilo prosadit i stavbu lanovky na vrchol, takže by bylo nutno jít pěšky na vrchol a pak ještě po schodech na vyhlídkovou plošinu rozhledny – pozn. MH)

(Podle Chotilského zpravodaje, který vychází jako součást Novoknínského zpravodaje)

 

Chotilský zpravodaj 08/2010

Zastupitelstvo obce Chotislko udělilo čestné občanství obce Chotislko prof.Františku Drtinovi (1861-1925) za stále živý kulturní odkaz věnovaný rodné obci.
 

Mrskni sebou na Besednou

ROČNÍK II. – Dne 3.4.2010 vyšlápli příznivci za obnovu Drtinovy rozhledny k jejím původním základům na Besedné. Velikonočního putování se zúčastnilo přes 120 lidí. Nálada byla výborná, počasí rovněž. V cíli na účastníky čekaly buřty a pivko.

ROČNÍK I. - Na Velikonoce 11.4.2009 se pod vedením hasičů uskutečnil první ročník „Mrskni sebou na Besednou“, co by podpůrná akce na znovuobnovení Drtinovy rozhledny. Sešlo se na 90 příznivců a přátel tohoto projektu.